مزایای زندگی به سبک فریلنسینگ

ساعات کاری تغییرپذیر


قابلیت کار در زمان دلخواه، یکی از مزایای بزرگ فریلنسینگ برای بیشتر افراد است. تعهدات خانوادگی، رساندن فرزندان به مدرسه و یا بازگرداندن آنها، تحصیل پاره وقت، و یا حتی ساعت داخلی بدن شما، همگی میتوانند در این موضوع که ترجیح دهید صبح زود کار کنید یا دیر وقت شب مشغول کار باشید، تاثیر گذار باشند.

حواستان به ساعات کاری عجیب باشد

داشتن ساعات کاری انعطاف پذیر به این معنا نیست که کارفرمایان شما نیز مانند شما احساس کنند که ساعت ۲ بامداد بهترین زمان برای کار است. کارکردن در ساعات معمول کاری، حداقل برای بخشی از روز، بهترین گزینه است.

محل کار تغییرپذیر


وقتی برای اولین بار فریلنسینگ را در نظر میگیرید، احتماال نگاهی به اطراف منزل خود خواهید داشت و به این موضوع فکر میکنید که در کدام محل فضای دفتر کار خود را ایجاد خواهید کرد. مطمئنا بهتر است قسمتی از خانه به عنوان محل کار انتخاب شود که ساکت، راحت، بدون مزاحمت و مناسب برای کار کردن باشد.

در هر حال قابلیت تحرک واقعی را دست کم نگیرید -بسیاری از کافه ها و کتابخانه ها اکنون دارای اینترنت پر سرعت هستند، حتی میتوانید از اینترنت تلفن همراه خود استفاده کنید. به عالوه شما میتوانید از این مکان ها به عنوان مکملی برای دفتر کار خانگی خود استفاده کنید؛ این موضوع میتواند به شما کمک کند تا با یکنواختی کار در انزوا مقابله کنید. همچنین در این مکان ها احتماال با فریلنسرهای دیگری مالقات خواهید کرد که کاری مشابه شما را انجام می دهند.

انتخاب پروژه ها


همه ما تجربه کار بر روی یک پروژه و یا کار برای یک کارفرما را داشته ایم که از ابتدا نیز مشخص بوده که به یک کابوس تبدیل خواهد شد و مطمئنا اگر حق انتخاب داشتیم ترجیح میدادیم این کار را قبول نکنیم. به عنوان یک فریلنسر، از همان ابتدای شروع کار، کنترل کار در اختیار شماست -شما این موقعیت را دارید که پروژه ها یا کارفرمایان را نپذیرید.

در دست داشتن کنترل

احساس داشتن قدرت و استقالل که در نتیجه در دست داشتن کنترل مسیر زندگی پدید میآید، برگ برنده مهمی در فریلنسینگ به شمار میرود. برای بیشتر افراد این موضوع دلیل اصلی برای روی آوردن به فریلنسینگ است.

یادگیری مداوم

این امر اصال اتفاقی نیست که بیشتر افرادی که جذب سبک زندگی فریلنسینگ میشوند، عطش سیراب نشدنی برای کسب دانش دارند. در مقایسه با یک کار کارمندی از ساعت ۹ صبح الی ۵ بعدازظهر، فریلنسینگ به شما این امکان را می دهد که وقت بیشتری را صرف انجام تحقیقات و یا تحصیالت برنامهریزی شده کنید. آیا میخواهید آن کتاب تایپوگرافی جدید که در نظر داشتید و یا آن وبالگ در مورد توسعه چابک را بخوانید؟ چرا که نه. سریعا این کار را انجام دهید، هیچ کس شما را تحت نظر ندارد و زمان در اختیار شماست تا هرگونه که میخواهید از آن استفاده کنید، البته تا وقتی که بتوانید پروژه هایتان را در موعد مقرر تحویل دهید.

تنوع زیاد پروژه ها


بر خالف شغل های کارمندی که شما را وادار میکند یک سری کارهای تکراری را به مدت دوازده ماه انجام دهید، در فریلنسینگ شما این امکان را دارید که در میان صنایع مختلفی مشغول کار باشید و تمرکز خود را بین پروژه های کوچک و بزرگ تغییر دهید.

آزادی در انتخاب پوشش


بسیاری از مردم گزارش کرده اند که آزادی برای انتخاب لباس به دلخواه خودشان عامل مهمی است که آنها را به سمت فریلنسینگ سوق میدهد. اینکه فرد مجبور به پوشیدن کت و شلوار و کراوات، آرایش کردن و یا پوشیدن کفش های پاشنه بلند نباشد، و در عوض بتواند به جای آنها تیشرت و یا شلوارک بپوشد، برای بسیاری از افراد جذابیت دارد.
البته بهتر است همه کت و شلوارها و لباس های رسمی تان را دور نیندازید چرا که هنوز ممکن است برای برخی مالقات های رسمی با مشتریان به آنها نیاز داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.